Veri Depolama ve Yedekleme

Veri Depolama ve Yedekleme Hizmetleri 

Ver depolama ve yedekleme hizmetleri oldukça geniş kapsamlı hizmetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada veri depolama ve yedekleme hizmetlerinin önemli avantajları müşterilere sunduğu da bilinmektedir. Veri depolama ve yedekleme hizmetleri, müşterilere; veri depolama ve ihtiyacının karşılanması doğrultusunda uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. Bunun yanı sıra FTP hesaplarını ve mailleri periyodik olarak yedekleyerek, önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Ayrıca esnek modelleme uygulamaları sayesinde bu hizmetler, müşterilerin sistemleriyle oldukça hızlı bir şekilde uyum sağlamaktadır.

Veri Depolama ve Yedekleme Hizmetleri ve Avantajları

Veri depolama ve yedekleme hizmetleri müşterilerin veri güvenliğini sağlamak noktasında önemli avantajları sunmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

·         Depolama ve yedekleme servisleriyle müşterilerin verilerini etkin bir şekilde korumak

·         Herhangi bir yatırım yapmadan müşterilerin yedekleme ve depolama ihtiyaçlarını karşılamak

·         Veritabanın ve FTP hesaplarının yedeklemesinin sağlanması

·         Küçük ya da büyük işletmelerin sistemleriyle uyumlu bir hizmetin sunulması

·         Verilerin saklanmasına dair mevzuata uygun çözümler üretmek

Sıralanan bütün bu kazanımlar veri depolama ve yedekleme hizmetlerinin müşterilere sunmuş olduğu avantajlar arasında yer almaktadır. Esasında veri depolama ve yedekleme hizmetlerinin yürütülmesi önemli bir miktarda donanımsal yatırımın yapılmasını neden olmaktadır. Oysa işletmeler veri depolama ve yedekleme hizmeti sunan firmalarla iletişime geçerek bu alanda bir yatırım yapmadan ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu durum ise işletmelerin maliyetini düşürmektedir.

Çözüm Ortakları

Mesaj Durumu

Eksik veya boş alan bırakmayınız