İnternet gün geçtikçe hayatımızın her alanına girmektedir. Bu durum ise doğal olarak internetin kullanımını arttırmaktadır. İnternet üzerinden hizmet sunan sitelerin en çok üzerinde durduğu konulardan birisi, veri transferlerinin güvenli bir şekilde sağlanıp sağlanmaması durumudur. Bu noktada band genişliği yönetim hizmetleri etkili bir şekilde hizmet sunmaktadır. Veri merkezi sağlamlaştırma projeleri sayesinde veri akışı hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra bulut ortamı ya da farklı diğer uygulamalar sayesinde internet üzerinden veri akışının güvenli bir şekilde sağlanması mümkün olmaktadır. Band genişliği konusu esasında internet trafiğiyle yakından ilgili bir konudur. Zira band genişliği, internet üzerindeki veri trafiğinin seri bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı internet hizmetleri açısından band genişliği yönetim hizmetleri hayati bir görevi yerine getirmektedir.

Band genişliği yönetim hizmetleri, internet ortamında artan veri trafiğinin düzenlenmesi amacını güden hizmetleri kapsamaktadır. İnternet ortamında artan veri trafiği sayesinde internet üzerinden internet siteleri rahatça işlem yapabilmektedir. Ancak zaman zaman internet trafiğinde sıkışıklık yaşanmaktadır. Böyle durumların oluşması esasında band genişliğinin yetersiz kalmasından kaynaklanmaktadır. Band genişliği yönetim hizmetleri tam da bu noktada devreye girerek veri akışının düzenli bir şekilde sağlanması noktasında önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Bu durum ise doğal olarak internet üzerinden verimli ve akışkan bir şekilde bilgi transferinin sağlanmasını mümkün kılmaktadır.

Çözüm Ortakları

Uygulama Hızlandırma Hizmetleri
Uygulamalar internetin kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerden günümüze kadar geçen süre içerisinde sürekli olarak gündeme gelen bir kavram olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.
Yerel ve Geniş Ağ Hizmetleri
İş yeri, ofis, konut ya da okullardaki birbirlerine yakın olan cihazlar arasındaki ağlara yerel ağ denmektedir.
Ağ İzleme ve Analiz Hizmetleri
Ağ izleme ve analiz hizmetleri, internet sektörü için hayati derecede öneme sahip hizmetleri kapsamaktadır.
Sunucu Yük Paylaşımı Hizmetleri
Ülkemizde internet kullanımı oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır.

Tanıtım

Destek